Jak przygotować motorower do sezonu po zimie?

Motorowery

Gdy czujemy pierwszy powiew wiosny od razu chcemy uruchomić nasz motorower i udać się na wycieczkę. Zanim to jednak uczynimy warto o niego zadbać, tak by żadna awaria nie zaskoczyła nas podczas sezonu.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, a o której przeczytamy w każdym poradniku, jest dokładne wymycie motoroweru. Pozwoli to na zlokalizowanie ewentualnych śladów korozji. Szczególnie podatne na nie są linki do motorowerów . Mimo, iż zwykle są one ukryte pod pancerzem mają swoje newralgiczne punkty. Linki do motorowerów pełnią na tyle ważną funkcję, że nie warto na nich oszczędzać i kierować się podejściem „jakoś to będzie”.

Linki do motorowerów podstawą bezpiecznej jazdy

Linki do motorowerów odpowiadają za układ hamulcowy. Chyba żaden użytkownik motoroweru nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której chce skorzystać z hamulca, a on nie działa. Jest to realne zagrożenie życia kierującego i należy zrobić wszystko, by linki do motorowerów były w stanie idealnym.

Sprawdzaj podzespoły po kolei

Gdy upewnimy się, że nasz motorower jest dla nas bezpieczny, możemy zacząć inspekcję pozostałych podzespołów: układu paliwowego i gaźnika, dolotu i filtru powietrza, układu zapłonowego czy ogumienia. Wielu użytkowników zapomina, że to właśnie opony łączą nasz motorower z podłożem. Niemniej ważnym jest również układ kierowniczy i zawieszenie, które odpowiada za komfort jazdy. Pamiętaj, że tylko właściwie przygotowany motorower da Ci frajdę przez cały sezon letni.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *