Jak przygotować motorower do sezonu po zimie?

Motorowery

Gdy czujemy pierwszy powiew wiosny od razu chcemy uruchomić nasz motorower i udać się na wycieczkę. Zanim to jednak uczynimy warto o niego zadbać, tak by żadna awaria nie zaskoczyła nas podczas sezonu.

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać, a o której przeczytamy w każdym poradniku, jest dokładne wymycie motoroweru. Pozwoli to na zlokalizowanie ewentualnych śladów korozji. Szczególnie podatne na nie są linki do motorowerów . Mimo, iż zwykle są one ukryte pod pancerzem mają swoje newralgiczne punkty. Linki do motorowerów pełnią na tyle ważną funkcję, że nie warto na nich oszczędzać i kierować się podejściem „jakoś to będzie”.

Linki do motorowerów podstawą bezpiecznej jazdy

Linki do motorowerów odpowiadają za układ hamulcowy. Chyba żaden użytkownik motoroweru nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której chce skorzystać z hamulca, a on nie działa. Jest to realne zagrożenie życia kierującego i należy zrobić wszystko, by linki do motorowerów były w stanie idealnym.

Sprawdzaj podzespoły po kolei

Gdy upewnimy się, że nasz motorower jest dla nas bezpieczny, możemy zacząć inspekcję pozostałych podzespołów: układu paliwowego i gaźnika, dolotu i filtru powietrza, układu zapłonowego czy ogumienia. Wielu użytkowników zapomina, że to właśnie opony łączą nasz motorower z podłożem. Niemniej ważnym jest również układ kierowniczy i zawieszenie, które odpowiada za komfort jazdy. Pamiętaj, że tylko właściwie przygotowany motorower da Ci frajdę przez cały sezon letni.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *