Legendy PRL’u

Motorower

Słusznie minione czasy epoki PRL-u wzbudzają w Polakach skrajne emocje. Z jednej strony wszechobecne braki w sklepach, produkty na kartki i niekończące się kolejki. Z drugiej strony w wielu z nas pozostaje pewien sentyment do tamtych lat.

Jednoślady – królowie szos

Z uwagi na sytuację w kraju, samochód posiadało niewielu. Był to towar niesamowicie deficytowy nie tylko ze względu na stan portfeli, ale także na ich niewielką ilość na rynku. Chcąc, nie chcąc, wielu Polaków stawiało na motocykle i motorowery. WSK 125 to model kultowy z okresu PRL. Z uwagi na jego popularność wiele modeli przetrwało do obecnych czasów w przydomowych garażach.

Zapomniane perły warte modernizacji

Niestety ząb czasu mógł naruszyć te wspaniałe motocykle. Na szczęście części WSK można kupić w stosunkowo niewielkiej cenie w zależności od tego, czego potrzebujemy. Z uwagi na wiek tych motocykli nie warto szukać części WSK na targach, czy giełdach, bowiem ryzyko zakupu uszkodzonego elementu jest zbyt duże. Niestety nadal jest wielu oszustów żerujących na sentymencie do starych maszyn budzących naszą sympatię. Pewnym miejscem, gdzie kupimy części WSK, są sklepy internetowe. Zapewniają one bezpieczeństwo zakupów, a także dają gwarancję na zakupione części WSK.

To nie jest trudne

Kult modelu WSK 125 nie powstał bez powodu. Jest to motocykl niezwykle wygodny, ale i prosty w budowie. Właśnie ta prostota umożliwia większości użytkownikom remont we własnym zakresie. Przed przystąpieniem do prac warto się zorientować, jakich części WSK będziemy potrzebować, zagospodarować trochę miejsca w garażu i można zacząć modernizację, która z pewnością da nam wiele radości i nie nastręczy wielu zmartwień.

Nie musisz mieć prawa jazdy na motocykle!

Jedną z zalet WSK 125 jest to, że po zmianach w prawie o ruchu drogowym wystarczy być posiadaczem prawa jazdy kategorii B, by można jeździć tym motocyklem bez obaw o konsekwencje prawne. Jest to niezwykłe ułatwienie, bowiem nie wszyscy miłośnicy motoryzacji PRL posiadają uprawnienia na motocykle, a te kategorii B są niezwykle popularne.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *