Miłość do dwóch kółek

Skuter

Ilość jednośladów na polskich drogach stale rośnie. Za sprawą liberalizacji prawa odnośnie kierowania pojazdami o małej pojemności na rynku motoryzacyjnym powstała nisza, którą wielu producentów skutecznie zapełnia.

W Polsce obecnie na motorowerach do pojemności 50 ccm może kierować każdy, kto ukończył 18 rok życia. Jednak prawo pod tym względem jest łaskawe również dla młodszych uczestników ruchu drogowego. Po ukończeniu 13 roku życia można podejść do egzaminu na kartę motorowerową, która umożliwia w pełni legalne użytkowanie tych pojazdów na polskich drogach. W latach 90-tych w Polsce królowały Romety w różnych wersjach: dwubiegowa, trzybiegowa, czy kultowa już Motorynka, a Simpson był marzeniem wielu miłośników motoryzacji. Wraz z postępem globalizacji zaczęły do nas docierać motorowery z zza zachodniej granicy, a z czasem z Dalekiego Wschodu.

Walka o klienta

Popularne marki od zawsze rywalizowały ze sobą o zdobycie klientów, przez lata pracując na ich uznanie. Yamaha, Honda, czy Suzuki niejednokrotnie udowodniły już, że potrafią zaprojektować i wykonać maszynę niemalże idealną. Jednak te mniej uznane marki czerpią z ich pomysłów całymi garściami, wdrażając sprawdzone już rozwiązanie, co pozwala skutecznie kusić klienta atrakcyjną ceną.

Niestety motorowery, jak każdy inny pojazd wymaga uwagi i odpowiedniego serwisowania. W zależności czy jest to skuter 2T, czy skuter 4T jego potrzeby są inne. Dość częstą awarią może być iskrownik skuter 4T . Jest to jednak część relatywnie tania i stosunkowo łatwa do wymiany część. Wystarczy wejść na dowolny sklep internetowy, jak np. www.rooader.pl , wpisać iskrownik skuter 4T i wybrać model pasujący do modelu posiadanego skutera. Inną rzeczą o którą warto zadbać może być wariator, czyli skrzynia biegów.

Przygotuj się

Do długiej trasy motorowerem warto się przygotować. Każdy, kto jeździł w latach 90-tych na motorowerach, z pewnością pamięta mały warsztat upchnięty w schowku. Dziś jednak również warto pamiętać o podstawowych rzeczach, by w trasie nie dać się zaskoczyć.

Wiadomo, że nikt nie będzie woził ze sobą magazynu części zamiennych typu iskrownik skuter 4T , wariator lub innych kluczowych części silnika. Z małą pomocą jesteśmy jednak w stanie po pojawieniu się przeciwności ruszyć z uśmiechem w dalszą trasę. Przebita opona, wypalenie żarówki, czy nawet awaria w iskrownik skuter 4T może być do przejścia przy pomocy śrubokręta i paru kluczy. Nie daj się więc zaskoczyć i ruszaj w trasę.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *