Sprawdzone rozwiązania

Skuter

Niektóre rozwiązania przy konstrukcji motorowerów okazały się być tak udane, że praktycznie od początku konstruowania jednośladów pozostały w niezmienionej formie. Inne wymagają nieustannych ulepszeń. Przykładem idealnym ponadczasowych rozwiązań są linki do motorowerów .

Linki do motorowerów używane są w zasadzie w każdym rodzaju sprzętu: skuterach, quadach, motorowerach off roadowych czy turystycznych. Odpowiadają zarówno za hamulce, gaz, sprzęgło, czy wskazania licznika. Obecnie linki do motorowerów są zwykle w gumowych pancerzach, które skutecznie chronią je przed korozją i uszkodzeniami. Są jednak newralgiczne punkty, które warto poddawać okresowej inspekcji.

Regularny serwis gwarantem spokojnej jazdy

Awaria linki do motorowerów może przysporzyć nam niemałych problemów podczas jazdy. Jeśli zerwiemy linkę odpowiedzialną za regulację gazu, sprzęgła czy wskazania licznika w najlepszym razie będziemy musieli przerwać dalszą jazdę. Gorzej, jeśli linki do motorowerów odpowiedzialne za hamulce zawiodą nas i spowodują realne zagrożenie podczas jazdy. Takie sytuacje potrafią być naprawdę zgubne dla użytkowników jednośladów i warto zrobić wszystko, by tego uniknąć.

Sprawdzaj newralgiczne miejsca

Warto sprawdzać takie miejsca, jak połączenia linki do motorowerów z podzespołami, ich regulatory czy przedłużenia, jeśli takowe istnieją. Pamiętajmy, by natłuszczać takie miejsca: uchroni nas to przed korozją i linki do motorowerów będą nam służyły przez długie lata.

Ciesz się jazdą

Gdy już odpowiednio zadbasz o swój motorower, zadbaj również o siebie. Odpowiedni strój ochronny to podstawa bezpiecznej jazdy. Kask, rękawice, spodnie, kurtka to rzeczy, w które warto zainwestować tak samo jak w dobry motorower. Gdy już skompletujesz wszystko, ciesz się z jazdy, bowiem nic nie daje takiej radości jak jazda na dwóch kółkach. Niech tylko nie zgubi Cię ta radość-pamiętaj o ograniczeniach prędkości w ruchu drogowym. Jeśli z nią przesadzisz żadne środki ochrony mogą nie być wystarczające.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *