Zgubne oszczędności

Skutery

Rynek części zamiennych jest wprost olbrzymi. Spotkać na nim możemy zarówno części oryginalne, produkowane przez producentów motorowerów, jak i ich zamienniki. W które z nich warto zainwestować?

Wybieraj z głową

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Oczywiście opinia, że jedynie części oryginalne są gwarancją jakości, jest częsta, jednak czy zawsze warto przepłacać? Są takie części, których zakup może nastręczać nam sporo problemów. Dopasowanie do swojego modelu zamienników jest czasem nie lada wyzwaniem. W takim wypadku warto wybierać te oryginalne, oferowane przez producentów sprzętu. Doskonałym przykładem może być tutaj iskrownik skuter 4T. Podczas wyboru łatwo pomylić rodzaj silnika, do którego chcemy kupić iskrownik skuter 4t .

Zwracaj uwagę na oznaczenia

W zależności od rodzaju zastosowania silnika skuter będzie miał oznaczenia 2t bądź 4t. 2T oznacza silnik dwusuwowy, a 4t czterosuwowy. Podczas wyboru iskrownik skuter 4t upewnij się, że wybierasz opcję dostosowaną do silnika zastosowanego w Twoim skuterze. Jeśli jesteś jeszcze przed zakupem swojego pierwszego motoroweru, warto poczytać, który z tych silników będzie dla Ciebie odpowiedni. Stawiasz na ekologię i oszczędności? To zdecydowanie silnik, w którym zamontowano iskrownik skuter 4t jest dla Ciebie. Czterosuw charakteryzuje się bowiem niskim spalaniem, małym zużyciem paliwa i niską emisją spalin. Silnik dwusuwowy jest za to bardziej paliwożerny, ale i jego osiągi są wiele lepsze. Jest także bardziej podatny na wszelkie tuningi ze względu na prostą budowę.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *